Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race
13th May 2018

Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race

Congratulation to Matthew Downie of TAAP Cervelo, who today won the Bec Road Race over 74 hard fought miles in Ashdown Forest.Download Photos...

Read article

Login box




2013 Results Overall - Bec Hill Climb - Sunday 13th October 2013

No Pos Name Club Cat Time
120 1 Jack Pullar Madison Genesis S 01.46.1
116 2 Michael Smith Team Corley Cycles S 01.53.4
119 3 Matt Steven Zappis C.C. S 01.58.6
115 4 Matthew Pilkington Metaltek-Knights of Old S 02.00.9
113 5 Connal Yates Ingear Quickvit Trainsharp RT S 02.01.5
118 6 Richard Cartland Team Echelon Rotor S 02.02.0
117 7 Pete Tadros Ingear-QuickVit-Trainsharp RT V 02.03.2
105 8 Charles Coleman V.C. Walcot S 02.03.5
99 9 Glyndwr Griffiths Bristol South C.C. S 02.03.5
102 10 James Lowden Lewes Wanderers C.C. S 02.03.6
77 11 Jack Beezer Edinburgh R.C. S 02.04.3
88 12 William Adams Velosport S 02.05.8
50 13 Ashley Dennis Team De Ver C.C. J 02.08.0
28 14 Gabriel Evans Prestige V.C. J 02.09.4
67 15 Owen Lake Twenty3c.co.uk-Focus V 02.09.7
96 16 Tav Walker V.C. Walcot S 02.10.5
74 17 Jon Hughes I-ride.co.uk V 02.12.9
80 18 Daniel Sullivan Norwood Paragon C.C. S 02.13.2
75 19 James Coleman VC Walcot S 02.16.0
62 19 Sebastian Dickson Thanet R.C. j 02.16.0
2 20 Kristof De Beule Woolwich Cycling Club S 02.24.4
90 21 Joe Norledge Velo 29 S 02.16.1
8 22 Anthony Buchan Team de Ver C.C. S 02.16.5
107 23 Keith Henderson SthBoro' & Dist Whlrs V 02.16.8
92 24 Nick White East London Velo V 02.17.7
104 25 Simon Warren Norwood Paragon C.C. V 02.18.7
93 26 Dan Harwood Ingear Quickvit Trainsharp RT V 02.19.7
72 27 Jon Sullivan VC Elan_Harry Perry Cycles V 02.19.8
23 28 Andrew Sykes South Eastern R.C. V 02.21.3
103 29 Andy Ross Dorking Cycling Club V 02.23.7
57 31 Marcus Brueton Norwood Paragon C.C. V 02.26.7
36 32 Josh Parkin Aprire Bicycles J 02.27.9
106 33 Jamil Gaida Rapha Condor C.C. J 02.28.5
45 34 Magnus Willis Catford C.C. S 02.29.2
85 35 Daniel Eckersley Rollapolluza C.C. S 02.30.9
110 36 Zak Corum Haines Brighton Excelsior C.C. J 02.31.3
81 37 John Barkman K.B.C.K V 02.32.3
29 38 Owen Cooper Addiscombe C.C. S 02.33.5
58 39 Virasamy Thippadu Dorking Cycling Club S 02.35.1
64 40 Maryka Sennema Kingston Wheelers C.C. L 02.37.2
22 41 Alex Hickson Bath Cycling Club S 02.38.1
39 42 Iain Brogden Eastbourne Rovers C.C. V 02.38.7
25 43 Russell Stephens Dorking Cycling Club V 02.39.4
114 44 Paul Medcraft Dorking Cycling Club S 02.40.9
98 45 Christopher Fox Serpentine R.C. S 02.43.1
7 46 Michael Deen Redmon Cycling Club V 02.43.7
27 47 Alan Miles Redhill Cycling Club S 02.44.9
87 48 Andrew Granger Twickenham C.C. V 02.45.6
42 49 Tim Christian SthBoro' & Dist Whlrs S 02.48.2
49 50 Domnic Lowden Lewes Wanderers C.C. V 02.50.5
109 51 Hamish Wilson Redhill C.C. S 02.50.7
76 52 Alvaro Mari-Thompson Dulwich Paragon C.C. S 02.50.9
20 53 Oliver Dickson Thanet R.C. J 02.52.6
43 54 Alec Saunders V.C. Dulwich College S 02.52.7
56 55 Deborah Percival 34 Nomads C.C. L 02.53.9
59 56 Bronwyn Ewing Trainsharp R.T. L 03.01.5
73 57 Ben Skelton London Dynamo C.C. S 03.02.3
1 58 James Hughes Bec Cycling Club V 03.03.3
21 59 Adrian Blacker Norwood Paragon C.C. V 03.04.5
37 60 Matthew Anthony Kingston Wheelers C.C. S 03.06.0
4 61 Sam Turner St Pauls C.R.T J 03.06.2
44 62 Stephen Hope Dorking Cycling Club V 03.09.7
41 63 Chris Cook G.S. Avanti S 03.10.4
13 64 William Brassington Dulwich Paragon C.C. J 03.12.4
38 65 Stuart Easter Dorking Cycling Club S 03.13.3
47 66 Dan Ellmore Velo Club Lincoln V 03.16.4
12 67 Elin Williamson Brighton Mitre C.C. L 03.20.8
30 68 Joel Brassington Dulwich Paragon C.C. V 03.27.4
79 69 Stephen Allport Bec Cycling Club S 03.37.7
5 70 Isla Aimee Rush Windymilla L 03.42.6
32 71 Lucy Manning Dulwich Paragon C.C. L 03.48.2
11 72 Roy Instrall Morden C.R.C V 03.52.4
6 73 Paul Tunnel & Andrew Green Addiscombe C.C. T 05.57.7
112 James Graham Kingston Wheelers C.C. S DNS
111 Nick English A.W.Cycles.co.uk S DNS
108 Daniel Pink Bigfoot C.C. S Dns
101 Oliver Clark G.S. Avanti S Dns
100 Damian Marlee C.S. Gruppetto S dns
97 Damian Breen Kingston Wheelers C.C. S Dns
95 Dominic Joyner C.S. Grupetto S Dns
94 Alan Thynne PMR@Toachim House S dns
91 Ben Baxter VC Godalming & Haslmere S dns
89 Hugh Pelling Old Portlians C.C. V dns
86 Lydia Boylan Look Mum No Hands L dns
84 Frederic Chelet Lewes Wanderers C.C. S dns
83 Peter Byrne InGear Quickvit Trainsharp RT S dns
82 Rory Hopcraft Abellio-SFA R.T. S dns
78 Daniel Halliday Velosport S dns
71 Matt Kuwertz SthBoro & Dist Whlrs S dns
70 James Freeman Dulwich Paragon C.C. S dns
69 Leon Fielding Velosport S dns
68 Lesley Pinder Elite Cycling L dns
66 Marc Townsend Eastbourne Rovers C.C. S dns
65 Tom Southam Rapha Condor JLT S dns
63 Duncan Fuller Lewes Wanderers C.C. S dns
61 Tim Summerhayes Weston Whlrs C.C. S dns
60 Christopher Procter Sth boro' & Dist C.C. S dns
55 Kevin Holloway VC 10 V dns
54 Jonathan Graham Pearson C.C. V dns
53 Christian Smith Zappis C.C. S dns
52 Neil Couchman SthBoro & Dist Whlrs S dns
51 Ed Francis Kingston Wheelers C.C. V dns
48 Philip Aubert Velosport S dns
46 Darren Pollard SthBoro' & Dist Whlrs V dns
40 Harry Franklin Team De Ver C.C. J dns
35 Paul Greer SthBoro' & Dist Whlrs V dns
34 Joel Natale Dulwich Paragon C.C. S dns
33 Andrew Page Team Vision racing S dns
31 Daniel Jaeggi London Phoenix C.C. S dns
26 Michael Broadwith Arctic-SRAM R.T. S dns
24 Dean Lubin Club Ciclos Uno V dns
19 David Hunt Ingear Quickvit Trainsharp RT V dns
18 Bella Leach London Phoenix C.C. L dns
17 Francis Jago Bec Cycling Club V dns
16 Matthew Hammond Dulwich paragon C.C. S dns
15 Claire Gillot Elite Cycling L dns
14 James Donohue Bec Cycling Club S dns
10 Jack Saunders C.C. Hackney S dns
9 Anthony Wix Bec Cycling Club S dns
3 Sarah Strong Elite Cycling L dns

Powered by Conceptulise CMS