Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race
13th May 2018

Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race

Congratulation to Matthew Downie of TAAP Cervelo, who today won the Bec Road Race over 74 hard fought miles in Ashdown Forest.Download Photos...

Read article

Login box




2013 Start Sheet

Bec Hill Climb 2013 Start Sheet

Sunday 13th October 2013

Nb. This is a corrected version. The start sheet in the printed programme shows start times for riders between 69 and 110 as a minute later than they should be. This error has now been corrected and these riders will now have 1 min LESS warm up! Sorry. If you need clarification, ask when signing on..... Good Luck

No Name Club Cat Start Time
1 James Hughes Bec C C V 14.01
2 Kristof De Beule Woolwich CC S 14.02
3 Sarah Strong Elite Cycling L 14.03
4 Sam Turner St Pauls CRT J 14.04
5 Isla Aimee Rush Windymilla L 14.05
6 Paul Tunnel Addiscombe CC J 14.06
7 Michael Deen Redmon CC V 14.07
8 Anthony Buchan Team de Ver CC S 14.08
9 Anthony Wix Bec CC S 14.09
10 Jack Saunders CC Hackney S 14.10
11 Roy Instrall Morden CRC V 14.11
12 Elin Williamson Brighton Mitre CC L 14.12
13 William Brassington Dulwich Paragon CC J 14.13
14 James Donohue Bec CC S 14.14
15 Claire Gillot Elite Cycling L 14.15
16 Matthew Hammond Dulwich Paragon CC S 14.16
17 Francis Jago Bec CC V 14.17
18 Bella Leach London Phoenix CC L 14.18
19 David Hunt Ingear Quickvit Trainsharp RT V 14.19
20 Oliver Dickson Thanet RC J 14.20
21 Adrian Blacker Norwood Paragon CC V 14.21
22 Alex Hickson Bath CC S 14.22
23 Andrew Sykes South Eastern RC V 14.23
24 Dean Lubin Club Ciclos Uno V 14.24
25 Russell Stephens Dorking CC V 14.25
26 Michael Broadwith Arctic-SRAM RT S 14.26
27 Alan Miles Redhill CC S 14.27
28 Gabriel Evans Prestige VC J 14.28
29 Owen Cooper Addiscombe CC S 14.29
30 Joel Brassington Dulwich Paragon CC V 14.30
31 Daniel Jaeggi London Phoenix CC S 14.31
32 Lucy Manning Dulwich Paragon CC L 14.32
33 Andrew Page Team Vision racing S 14.33
34 Joel Natale Dulwich Paragon CC S 14.34
35 Paul Greer Southborough & Dist Whlrs V 14.35
36 Josh Parkin Aprire Bicycles J 14.36
37 Matthew Anthony Kingston Wheelers CC S 14.37
38 Stuart Easter Dorking CC S 14.38
39 Iain Brogden Eastbourne Rovers CC V 14.39
40 Harry Franklin Team De Ver J 14.40
41 Chris Cook GS Avanti S 14.41
42 Tim Christian Southborough & Dist Whlrs S 14.42
43 Alec Saunders VC Dulwich College S 14.43
44 Stephen Hope Dorking CC V 14.44
45 Magnus Willis Catford CC S 14.45
46 Darren Pollard Southborough & Dist Whlrs V 14.46
47 Dan Ellmore Velo Club Lincoln V 14.47
48 Philip Aubert Velosport S 14.48
49 Domnic Lowden Lewes Wanderers CC V 14.49
50 Ashley Dennis Team De Ver J 14.50
51 Ed Francis Kingston Wheelers V 14.51
52 Neil Couchman Southborough & Dist Whlrs S 14.52
53 Christian Smith Zappis CC S 14.53
54 Jonathan Graham Pearson CC V 14.54
55 Kevin Holloway VC 10 V 14.55
56 Deborah Percival 34 Nomads CC L 14.56
57 Marcus Brueton Norwood Paragon CC V 14.57
58 Virasamy Thippadu Dorking CC S 14.58
59 Bronwyn Ewing Trainsharp RT L 14.59
60 Christopher Procter Sth boro' & Dist CC S 15.00
61 Tim Summerhayes Weston Whlrs CC S 15.01
62 Sebastian Dickson Thanet RC J 15.02
63 Duncan Fuller Lewes Wanderers CC S 15.03
64 Maryka Sennema Kingston Wheelers CC L 15.04
65 Tom Southam Rapha Condor JLT S 15.05
66 Marc Townsend Eastbourne Rovers CC S 15.06
67 Stephen Hope Dorking CC V 15.07
68 Lesley Pinder Elite Cycling L 15.08
69 Leon Fielding Velosport S 15.09
70 James Freeman Dulwich Paragon CC S 15.10
71 Matt Kuwertz Southborough & Dist Whlrs S 15.11
72 Jon Sullivan VC Elan_Harry Perry Cycles V 15.12
73 Ben Skelton London Dynamo S 15.13
74 Jon Hughes I-ride.co.uk V 15.14
75 James Coleman VC Walcot S 15.15
76 Alvaro Mari-Thompson Dulwich Paragon CC S 15.16
77 Jack Beezer Edinburgh RC S 15.17
78 Daniel Halliday Velosport S 15.18
79 Stephen Allport Bec CC S 15.19
80 Daniel Sullivan Norwood Paragon CC S 15.20
81 John Barkman KBCK V 15.21
82 Rory Hopcraft Abellio-SFA Racing Team S 15.22
83 Peter Byrne InGear Quickvit Trainsharp RT S 15.23
84 Frederic Chelet Lewes Wanderers CC S 15.24
85 Daniel Eckersley Rollapolluza CC S 15.25
86 Lydia Boylan Look Mum No Hands L 15.26
87 Andrew Granger Twickenham CC V 15.27
88 William Adams Velosport S 15.28
89 Hugh Pelling Old Portlians CC V 15.29
90 Joe Norledge Velo 29 S 15.30
91 Ben Baxter VC Godalming & Haslmere S 15.31
92 Nick White East London Velo V 15.32
93 Dan Harwood Ingear Quickvit Trainsharp RT V 15.33
94 Alan Thynne PMR@Toachim House S 15.34
95 Dominic Joyner CS Grupetto S 15.35
96 Tav Walker VC Walcot S 15.36
97 Damian Breen Kingston Wheelers CC S 15.37
98 Christopher Fox Serpentine RC S 15.38
99 Glyndwr Griffiths Bristol South CC S 15.39
100 Damian Marlee CS Gruppetto S 15.40
101 Oliver Clark GS Avanti S 15.41
102 James Lowden Lewes Wanderers CC S 15.42
103 Andy Ross Dorking CC V 15.43
104 Simon Warren Norwood Paragon CC V 15.44
105 Charles Coleman VC Walcot S 15.45
106 Jamil Gaida Rapha Condor CC J 15.46
107 Keith Henderson Southborough & Dist Whlrs V 15.47
108 Daniel Pink Bigfoot CC S 15.48
109 Hamish Wilson Redhill CC S 15.49
110 Zak Corum Haines Brighton Excelsior CC J 15.50
111 Nick English A.W.Cycles.co.uk S 15.51
112 James Graham Kingston Wheelers CC S 15.52
113 Connal Yates Ingear Quickvit Trainsharp RT S 15.53
114 Paul Medcraft Dorking CC S 15.54
115 Matthew Pilkington Metaltek-Knights of Old S 15.55
116 Michael Smith Team Corley Cycles S 15.56
117 Pete Tadros Ingear-QuickVit-Trainsharp RT V 15.57
118 Richard Cartland Team Echelon Rotor S 15.58
119 Matt Steven Zappis CC 15.59
120 Jack Pullar Madison Genesis S 16.00

Powered by Conceptulise CMS