Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race
13th May 2018

Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race

Congratulation to Matthew Downie of TAAP Cervelo, who today won the Bec Road Race over 74 hard fought miles in Ashdown Forest.Download Photos...

Read article

Login box




Start sheet

Bec CC Hill Climb Sunday 14th October 2012 (published 08/10/12)


No: Name Cat Club/Team Start
1 James Hughes S Bec CC 14.01
2 Oliver Cliff J VC de Londres 14.02
3 Joel Natale S Dulwich Paragon CC 14.03
4 Joel Lancaster S London Dynamo/Prologue 14.04
5 Barry Stewart S Bigfoot CC 14.05
6 Ashley Dennis J Prestige VC 14.06
7 Alastair Merrill V VC 10 14.07
8 Graham Little V Dulwich Paragon CC 14.08
9 Ben Bradshaw J St Pauls CRT 14.09
10 Thomas Fricker J Farnham RC 14.10
11 Zak Corum-Haines J VC Jubilee 14.11
12 Alec Saunders J St Pauls CRT 14.12
13 Antony Buchan S Team De Ver 14.13
14 Julian Barnard V Dulwich Paragon CC 14.14
15 Shaun Kennedy V Bec CC 14.15
16 Oliver Skan J St Pauls CRT 14.16
17 Dan Thut S London Dynamo/Prologue 14.17
18 George Arghyrou J St Pauls CRT 14.18
19 Joanne McRae W Look Mum No Hands! 14.19
20 Alan Peiper V Bec CC 14.20
21 Damian Marlee S CS Grupetto 14.21
22 Harriet Lowden W Lewes wanderers 14.22
23 Ben Weeks S Kingston Wheelers CC 14.23
24 Trihao Van J VC Dulwich College 14.24
25 Chrisitaan Smith S Zappi's Cyling Club 14.25
26 Siobhán McNamara W Look Mum No Hands! 14.26
27 Jamie Hill S Redhill CC 14.27
28 Alan Miles S Redhill CC 14.28
29 Christopher Wolton S Southborough & Dist. Whs 14.29
30 Ned Boulting S Team De Ver 14.30
31 Louise Moriarty W Look Mum No Hands! 14.31
32 Duncan Fuller S Lewes Wanderers CC 14.32
33 Marc Alan S Swindon RC 14.33
34 David Wong Min S London Dynamo/Prologue 14.34
35 Tim Christian S Southborough & Dist. Whs 14.35
36 Dominic Lowden V Lewes Wanderers CC 14.36
37 Joe Harris S G.S.Henley 14.37
38 Louise Fellingh W London Dynamo/Prologue 14.38
39 Peter Nicoll V CC Bexley 14.39
40 Tim Whitehead S Bec CC 14.40
41 Paul Fricker J Farnham Road Club 14.41
42 Roy Instrall V Morden CRC 14.42
43 Lydia Boylan W Look Mum No Hands! 14.43
44 Keith Henderson S Condor Cycles 14.44
45 Bronwen Ewing V PM Racing (PMR) 14.45
46 Paul Ruffy S Essex Roads CC 14.46
47 Neil Walters S Catford CC 14.47
48 Matthew Anthony S Kingston Wheelers CC 14.48
49 Daniel Eckersley S Rollapaluza CC 14.49
50 Greg Rowe V West Kent RC 14.50
51 David Gardner S Poole Wheelers CC 14.51
52 Dominic Trevett S Kingston Wheelers CC 14.52
53 Paul Tuohy V Catford CC 14.53
54 James Graham S GS GAZZETTA 14.54
55 Garry Beckett V Bec CC 14.55
56 Arnav Kapur J VC Dulwich College 14.56
57 Deborah Percival W 34 Nomads CC 14.57
58 Henry Martin S University College Ldn Union CC 14.58
59 Daniel Thorogood V Ystwyth CC 14.59
60 Jack Devlin S Kingston Wheelers CC 15.00
61 Tavis Walker S Bristol South CC 15.01
62 James Lowden S Lewes Wanderers CC 15.02
63 Iain Brogden V Eastbourne Rovers CC 15.03
64 Edward Francis V Kingston Wheelers CC 15.04
65 Joe Norledge S Velo 29 15.05
66 Maryka Sennema W Kingston Wheelers CC 15.06
67 Adrian Blacker V Norwood Paragon CC 15.07
68 Paddy Williams S Team De Ver 15.08
69 Matt Harris S a3crg 15.09
70 Matt Melville S Python RT 15.10
71 Jon Hughes V I-Ride.co.uk 15.11
72 Oliver Gin S Redhill CC 15.12
73 Dan Gardner J Lewes Wanderers CC 15.13
74 Tim Summerhayes S Weston Wheelers CC 15.14
75 Matthew Pilkington S Team Bglobal 15.15
76 Dominic Hill S Bec CC 15.16
77 Andrew Graham V Bournemouth Jubilee Whs 15.17
78 John Storms V Kingston Wheelers CC 15.18
79 Simon McLaughlin S Bournemouth Wheelers CC 15.19
80 Alex Scutt S Kingston Wheelers CC 15.20
81 Alex Peters J Mosquito Bikes 15.21
82 Ishmael Burdeau V GS GAZZETTA 15.22
83 Simon Warren S Norwood Paragon CC 15.23
84 James Wilson S Supanova Cycles 15.24
85 Paul Medcraft S Dorking CC 15.25
86 Neil Blessitt V Severn RC 15.26
87 Jack Edwards J PM Racing (PMR) 15.27
88 Brennan Townshend S TEAM RALEIGH-GAC 15.28
89 Alan Thynne S Rye & District Wheelers CC 15.29
90 Ben Simmons S Team Wiggle 15.30
91 liam Stones S Team Corley Cycles 15.31
92 Tim Ralston S London Phoenix CC 15.32
93 Matthew Holmes J Team Raleigh GAC 15.33
94 Adam Brittain S High Wycombe CC 15.34
95 Chris Morrison S London Dynamo/Prologue 15.35
96 Matthew Jones S Team Corley Cycles 15.36
97 Matthew Barlow S Velo-Schils-Interbike RT 15.37
98 Daniel Sullivan S Norwood Paragon CC 15.38
99 Jack Pullar S Wheelbase.co.uk/MGD 15.39
100 Jonathan Shubert S High Wycombe CC 15.40
101 Jake Hales S Team IG-Sigma Sport 15.41
102 Peter Tadros V In-Gear Quickvit Trainsharp RT 15.42
103 Glyndwr Griffiths S Bristol South CC 15.43
104 Richard Cartland S Team Corley Cycles 15.44
105 Liam Holohan S Team Raleigh - GAC 15.45
106 Connal Yates S In Gear Quickvit-Trainsharp RT 15.46
107 Ian Bibby S Endura Racing 15.47
108 Robert Gough S Arctic Sram RT 15.48
109 Gunnar Gronlund S RST-Trigon 15.49

Powered by Conceptulise CMS