Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race
13th May 2018

Matthew Downie - TAAP Cervelo Wins Road Race

Congratulation to Matthew Downie of TAAP Cervelo, who today won the Bec Road Race over 74 hard fought miles in Ashdown Forest.Download Photos...

Read article

Login box




2012 Results from Bec CC Open Hill Climb - Sunday 14th October 2012

 

1st 99 Jack Pullar S Wheelbase.co.uk/MGD 01.42.9
2nd 109 Gunnar Gronlund S RST-Trigon 01.45.7
3rd 101 Jake Hales S Team IG-Sigma Sport 01.52.1
4th 103 Glyndwr Griffiths S Bristol South CC 01.52.7
5th 104 Richard Cartland S Team Corley Cycles 01.53.7
6th 108 Robert Gough S Arctic Sram RT 01.55.2
7th 84 James Wilson S Supanova Cycles 01.58.9
8th 75 Matthew Pilkington S Team Bglobal 01.59.5
9th 100 Jonathan Shubert S High Wycombe CC 01.59.6
10th 78 John Storms V Kingston Wheelers CC 02.01.8
11th 6 Ashley Dennis J Prestige VC 02.04.6
12th 102 Peter Tadros V In-Gear Quickvit Trainsharp RT 02.05.5
13th 3 Joel Natale S Dulwich Paragon CC 02.06.3
14th 54 James Graham S GS GAZZETTA 02.06.4
15th 65 Joe Norledge S Velo 29 02.07.2
16th 64 Edward Francis V Kingston Wheelers CC 02.08.0
16th 95 Chris Morrison S London Dynamo/Prologue 02.08.0
18th 106 Connal Yates S In Gear Quickvit-Trainsharp RT 02.08.1
19th 62 James Lowden S Lewes Wanderers CC 02.08.4
20th 83 Simon Warren S Norwood Paragon CC 02.09.0
21st 71 Jon Hughes V I-Ride.co.uk 02.09.2
22nd 25 Chrisitaan Smith S Zappi's Cyling Club 02.09.8
23rd 73 Dan Gardner J Lewes Wanderers CC 02.10.2
24th 49 Daniel Eckersley S Rollapaluza CC 02.11.7
25th 98 Daniel Sullivan S Norwood Paragon CC 02.12.7
26th 37 Joe Harris S G.S.Henley 02.13.0
27th 44 Keith Henderson S Condor Cycles 02.13.6
28th 13 Antony Buchan S Team De Ver 02.14.9
29th 86 Neil Blessitt V Severn RC 02.14.9
30th 89 Alan Thynne S Rye & District Wheelers CC 02.17.2
31st 97 Matthew Barlow S Velo-Schils-Interbike RT 02.18.5
32nd 77 Andrew Graham V Bournemouth Jubilee Whs 02.19.9
33rd 72 Oliver Gin S Redhill CC 02.20.8
34th 87 Jack Edwards J PM Racing (PMR) 02.21.6
35th 80 Alex Scutt S Kingston Wheelers CC 02.21.8
36th 8 Graham Little V Dulwich Paragon CC 02.23.0
37th 74 Tim Summerhayes S Weston Wheelers CC 02.24.0
38th 27 Jamie Hill S Redhill CC 02.26.2
39th 21 Damian Marlee S CS Grupetto 02.27.9
40th 59 Daniel Thorogood V Ystwyth CC 02.28.9
41st 7 Alastair Merrill V VC 10 02.31.4
42nd 63 Iain Brogden V Eastbourne Rovers CC 02.31.5
43rd 20 Alan Peiper V Bec CC 02.32.3
44th 52 Dominic Trevett S Kingston Wheelers CC 02.33.0
45th 29 Christopher Wolton S Southborough & Dist. Whs 02.33.1
46th 43 Lydia Boylan W Look Mum No Hands! 02.33.3
47th 18 George Arghyrou J St Pauls CRT 02.34.6
47th 68 Paddy Williams S Team De Ver 02.34.6
49th 2 Oliver Cliff J VC de Londres 02.35.1
50th 10 Thomas Fricker J Farnham RC 02.35.2
51st 82 Ishmael Burdeau V GS GAZZETTA 02.35.6
52nd 11 Zak Corum-Haines J VC Jubilee 02.36.4
53rd 58 Henry Martin S University College Ldn Union CC 02.37.1
54th 60 Jack Devlin S Kingston Wheelers CC 02.37.4
55th 1 James Hughes S Bec CC 02.37.8
56th 30 Ned Boulting S Team De Ver 02.38.0
57th 33 Marc Alan S Swindon RC 02.38.1
58th 32 Duncan Fuller S Lewes Wanderers CC 02.38.3
59th 31 Louise Moriarty W Look Mum No Hands! 02.39.4
60th 92 Tim Ralston S London Phoenix CC 02.40.1
61st 28 Alan Miles S Redhill CC 02.43.1
62nd 57 Deborah Percival W 34 Nomads CC 02.43.6
63rd 15 Shaun Kennedy V Bec CC 02.43.7
63rd 34 David Wong Min S London Dynamo/Prologue 02.43.7
65th 46 Paul Ruffy S Essex Roads CC 02.43.9
66th 47 Neil Walters S Catford CC 02.45.1
67th 35 Tim Christian S Southborough & Dist. Whs 02.45.2
68th 66 Maryka Sennema W Kingston Wheelers CC 02.45.5
69th 23 Ben Weeks S Kingston Wheelers CC 02.50.8
70th 41 Paul Fricker J Farnham Road Club 02.51.1
71st 4 Joel Lancaster S London Dynamo/Prologue 02.51.3
72nd 67 Adrian Blacker V Norwood Paragon CC 02.51.4
73rd 12 Alec Saunders J St Pauls CRT 02.55.6
74th 36 Dominic Lowden V Lewes Wanderers CC 02.55.7
75th 56 Arnav Kapur J VC Dulwich College 02.56.7
76th 45 Bronwen Ewing w PM Racing (PMR) 02.59.1
78th 38 Louise Fellingh W London Dynamo/Prologue 02.59.5
79th 26 Siobhán McNamara W Look Mum No Hands! 03.05.9
80th 39 Peter Nicoll V CC Bexley 03.12.6
81st 40 Tim Whitehead S Bec CC 03.13.0
82nd 19 Joanne McRae W Look Mum No Hands! 03.14.1
83rd 42 Roy Instrall V Morden CRC 03.36.5
84th 48 Matthew Anthony S Kingston Wheelers CC 03.38.8
85th 50 Greg Rowe V West Kent RC 03.54.9
86th 24 Trihao Van J VC Dulwich College 03.57.3
87th 16 Oliver Skan J St Pauls CRT (Penalty 04.36.0) 08.03.1
88th 55 Garry Beckett V Bec CC 09.35.7
5 Barry Stewart S Bigfoot CC DNS
9 Ben Bradshaw J St Pauls CRT DNS
14 Julian Barnard V Dulwich Paragon CC DNS
17 Dan Thut S London Dynamo/Prologue DNS
22 Harriet Lowden W Lewes wanderers DNS
51 David Gardner S Poole Wheelers CC DNS
53 Paul Tuohy V Catford CC DNS
61 Tavis Walker S Bristol South CC DNF
69 Matt Harris S a3crg DNS
70 Matt Melville S Python RT DNS
76 Dominic Hill S Bec CC DNS
79 Simon McLaughlin S Bournemouth Wheelers CC DNS
81 Alex Peters J Mosquito Bikes DNS
85 Paul Medcraft S Dorking CC DNS
88 Brennan Townshend S TEAM RALEIGH-GAC DNS
90 Ben Simmons S Team Wiggle DNS
91 liam Stones S Team Corley Cycles DNS
93 Matthew Holmes J Team Raleigh GAC DNS
94 Adam Brittain S High Wycombe CC DNS
96 Matthew Jones S Team Corley Cycles DNS
105 Liam Holohan S Team Raleigh - GAC DNS
107 Ian Bibby S Endura Racing DNS

Powered by Conceptulise CMS