Roller Racing Event
15th March 2018

Roller Racing Event

Roller Racing Event (15th March 2018) news articleMarch 2018 Roller Racing Event a great way to put your legs to the test after those winter...

Read article

Login box




2011 Rider List

Name Club/Team BC Category
1 Shaun Duffield Activ Cycles 2
2 Sylvain Garde Addiscombe CC 2
3 Ishmael Burdeau Agiskoviner E
4 James Holland-Leader Agiskoviner Cycling Team 3
5 Malcolm Davies Aprire Bicycles RT 2
6 darren barclay Arctic-Premier E
7 Mike Cripps Army CU 2
8 Dante Carpenter Asfra racing team 2J
9 David Swan Asfra Racing Team 3J
10 Matthew Melville awcycles.co.uk 3
11 Stuart Thompson Banjocycles.com 2
12 Steve Salmon Bigfoot CC 2
13 Chris Spence Caesarean Cycling Club 1
14 Owen Lake Cambridge CC 2 U23
15 Andrew Bryson Cannondale Racing 1
16 Gavin Morton Charlotteville CC 3
17 Ian Alexander Cheltenham & County CC 2
18 Michael Barnes Colour-Tech RT 3 J
19 jake hales corley cycles/cervelo 1
20 Richard Hemsley Crawley Wheelers 3
21 Berni Charlick Cycle Club Basinstoke 3
22 Robert McCarthy Cycle Kingdom 2
23 Richard Mason Cycles Dauphin 1
24 Julian Bray Dulwich Paragon 2v
25 Stoyko Bussarov Eagle RC 2
26 tony lock edwardes cycles 3
27 Symon Lewis Edwardes/Elite Cycling E
28 Ian Legg Felt Colbornes RT E
29 Richard Felt Colbornes RT 1
30 Justin Hoy Felt-Colbornes RT E
31 Pete Wager Felt-Colbornes RT E
32 Adrian Goatley Felt-Colbournes R.T. 2V
33 John Veness Handsling Racing 3V
34 Rob Enslin Handsling RT 3
35 James Astbury Hargroves Cycles 2
36 Ian Taylor Herbalife / Wheelbase E
37 matthew miles In Gear RT 2V
38 DAVID SEAGER Kingsnorth International 2
39 Andy Lack Kingston Wheelers 3
40 Robin Kirk Kingston wheelers 3
41 Stephen Looby Kingston Wheelers 3
42 Damien Breen Kingston Wheelers CC 2
43 Andy Betts La Fuga Sigma Sport E
44 Luke Wallis La Fuga-Sigma Sport 2 u23
45 John Heaton-Armstrong Le Col 1
46 David Murrell London Phoenix 2
47 Steven Smith Medway Velo 2
48 Paul McGuigan Norwood Paragon CC 2
49 Nathan Russell PBscience.com 2
50 mike mooney private 2 V
51 Robert Stimpson Python 3
52 Mike Wragg Python R.T. E
53 Chris Smith Python RT 3
54 Nigel Williams Python RT 1
55 lawrence Carpenter Rapha Condor CC 3J
56 Jerry Rayner Somer Valley 2
57 Mark Baines Spirit Racing 2
58 Roy Chamberlain Team Corely Cycles - Cervelo E
59 Michael Smith Team Corley Cycles 2
60 Simon Henley Team Corley Cycles / Alpha RC 2
61 Jack Waller Team Corley Cycles/Cervelo 2
62 Steven Allen Team Coventry Cycle Centre 2
63 Allan Ridler Team Cycle Kingdom 2
64 Taylor Johnstone Team De Ver 2J
65 Roger Todd Team Larkfield Cycles 3
66 Andrew Dolan team toachim 2
67 Declan Higgins Twickenahm cc 3J
68 Stephen Campbell Twickenham CC 2
69 Peter Bolke Unattached 3
70 Joshua Swords VC Meudon 3J
71 Sean Dines Virgin Active 2
72 David Miller West Suffolk Wheelers 3
73 Mark Perry Wiler / Goselfdrive.com E
74 Ben Luckwell Wilier E
75 Colin Parry Wilier / goselfdrive.com E
76 Grant bayton Wilier/Goselfdrive E
77 Gary Chambers Wilier/goselfdrive.com E
78 Anthony Gibb www.cyclepremier.com - Metaltek E
79 Dan Gillow WyndyMilla 2
80 Scott Merrilees Wyndymilla Maxifuel 3

Powered by Conceptulise CMS